Wybór zabawki dla psa.

Czas zabaw z czworonogiem jest niezwykłą okazją, by wykorzystać energiczność naszego zwierzaka, jednocześnie budować relację. Częste zabawy wpływają korzystnie na formę psa, a także dają frajdę opiekunowi. Zabawy warto jest wzbogacać przy użyciu zabawek dla psów. Na rynku znajdziemy niemało różnych rodzajów zabawek dla psów, ale jak dobrać tą najlepszą?

Piłka dla psa.

Ukochaną zabawką naszych czworonogów jest piłka dla psa. Tą tradycyjną zabawkę dostaniemy w większości punktów zoologicznych w zróżnicowanych rozmiarach, odpowiednich do potrzeb naszego zwierzaka. Piłki dla psów mogą być z szeregu materiałów, istnieją piłki z gumy, materiałowe czy plastikowe. Wybierając piłki dla psa należy wziąć pod uwagę na jej rozmiar. Wielkości piłek dla psów są stałe, ale musimy myśleć o prawdopodobieństwie zadławienia się w trakcie zabawy, w sytuacji gdy piłka dla psa okazuje się za mała. Decydując się na nową zabawkę pamiętajmy o ochronie naszych ulubieńców. Jest to szczególnie ważne, jeśli jesteśmy opiekunami małych ras psów, takich jak pudle i yorki, dla których dobieramy mniejsze rozmiary zabawek.

Frisbee dla psa.

Gdy chcielibyśmy pobawić się z pupilem na łonie natury wspaniałym wyborem jest frisbee dla psa. Trudno znaleźć czworonoga, który oprze się w tej zabawie. Frisbee dla psa lepiej używać na otwartej przestrzeni, takiej jak łąka, park czy ogród, tam gdzie zwierzak ma możliwość rozpędzenia się. Jeśli pies potrafi aportować, warto wybrać frisbee dla psa o dobranej wielkości, aby zwierzakowi łatwo można było przenosić zabawkę w zębach. Frisbee dla psa nie powinno być za twarde, gdyż istnieje możliwość przypadkowego uderzenia zwierzęcia zabawką w czasie zabawy, więc mając na celu ustrzeżenie się nieprzyjemnych sytuacji kupujmy zabawek mało twardych. Zabawa z frisbee jest ekscytującą postacią aktywności fizycznej, a wiadomo przecież, że sport to zdrowie!

https://www.krakvet.pl/ sklep zoologiczny