Przerwa wakacyjna jest wspaniałą szansą, aby poświęcić czas swojemu czworonogowi. Podróż razem z ulubionym psim kompanem to rewelacyjna okoliczność, zrelaksować się, w tym samym czasie dając pupilowi chwilę. Kiedy jest ciepłotrzeba uważać na kleszczach, ponieważ nasze zwierzęta domowe są na nie podatne. Rasy, które potrzebują dużo aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, na przykład labradory, nierzadko są atakowane przez kleszcze. Jak można ochronić swoje zwierzaki?

Obroża dla psa na kleszcze

Najlepszą formą ochrony przed kleszczami jest obroża dla psa, zawierająca preparat na kleszcze. W sklepach znajdziemy liczne typy obroży na kleszcze. Obroże na kleszcze odznaczają się kilkumiesięczną skutecznością oraz niewysoką ceną. Są produkowane dla ras psów różnych wymiarów, dzięki czemu z łatwością kupimy średnicę odpowiednią dla wielkości swojego psa.

Preparaty na kleszcze

Środki na kleszcze używane w obrożach przeciw kleszczom są olejkami eterycznymi albo substancjami syntetycznymi. Syntetyczne odznaczają się skuteczniejszym działaniem przeciwpasożytniczym.Ilość środka działającego na kleszcze musi być odpowiednia do masy psa, należy więc upewnić się przed nałożeniem, że znaleziona obroża na kleszcze jest odpowiednia.

Obroża Foresto

Uznanym producentem obróż z preparatem na kleszcze jest marka Bayer, produkująca obroże Foresto, mające w sobie imidaklopryd i flumetrynę, będące niepachnącymi środkami przeciw kleszczom. Produkowane są dwie obroże dla psów – dla zwierząt mniejszych niż 8kg oraz dla zwierząt powyżej 8kg. Te obroże mają działanie zarówno przeciw kleszczom ,jak i na pchły, więc zapewniają kompleksową obronę psa. Obroża dla psa działa nawet do 8 miesięcy, co więcej jest aktywna od aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze przenoszą wielu groźnych chorób, jak borelioza, babeszjoza oraz erlichioza. Psy chętnie spędzają czas w zaroślach, na przykład labradory, wymagają szczególnej profilaktyki w formie środków na kleszcze, ponieważ zarażenie spowodowana złapaniem kleszcza wnosi zagrożenie powikłań naszego psa. Obróżka dla psa z preparatem na kleszcze chroni zaatakowania zwierzaka przez kleszcza, przez co pozwala ochronę przed groźnymi schorzeniami. Dla labradorów, kochające zabawy w wodzie potrzebna jest specjalna ochrona, na przykład w postaci zakropień zawierających preparat na kleszcze lub specjalne płyny do mycia działające na kleszcze. Żeby uchronić naszego psa podczas letniej podróży warto zaopatrzyć się w niezawodne środki na kleszcze dla psa.

obroża na kleszcze https://www.krakvet.pl/product-chy-3586-BAYER-Foresto-Obroza-obroza-przeciw-pchlom-i-kleszczom-dla-kotow-i-malych-psow-dl-38cm.html