Świnka morska, a inaczej kawia domowa, stała się popularnym zwierzątkiem domowym. Przez swoje nieduże rozmiary może być ciekawą alternatywą dla tych, dla których niemożliwe jest trzymanie psa lub kota. Świnka morska nie posiada zbyt dużych wymagań, w kwestii żywienia – jest zwierzęciem roślinożernym, przede wszystkim sianem. Dietę świnki morskiej powinno się uzupełniać warzywami i owocami, jak na przykład pietruszka, marchew i\lub mniszek lekarski. Trzeba zagwarantować śwince ciągły dostęp do wody, a także klatkę dla świnki morskiej z podłożem i potrzebnymi akcesoriami.

Mieszkanie dla świnki morskiej.

Dla świnki morskiej możemy kupić standardową klatkę dla gryzoni, którą znajdziemy bezproblemowo w większości sklepów z akcesoriami dla zwierząt lub online. Klatka dla świnki morskiej nie musi być wysoka, ponieważ zwierzęta te nie przepadają za wspinaniem się. Z tego powodu istotna jest wielkość spodu klatki. Dno klatki może być plastikowy, a pręty metalowe. Minimalnym wymiarem klatki jest 80x50x40cm, poleca się kupić objętość większą, w szczególności jeśli zamierzamy trzymać w niej kilka zwierząt.Istotnym jest, żeby pręty klatki nie były położone zbyt szeroko, gdyż może to grozić utknięciem świnki między nimi. Klatkę dla świnki morskiej poleca się pokryć ściółką i\oraz zakupić odpowiednie wyposażenie – domek dla świnki morskiej, poidełko i miskę.

Ściółka w klatce dla świnki morskiej.

Najczęściej ściółką klatki dla gryzoni są trociny lub granulat. Trociny są tanie i dobrze nadają się do wyłożenia klatki. Minusem trocin jest fakt, że pylą oraz wysypują się poza klatkę. Inną możliwością jest granulat, który wykazuje się dobrą chłonnością, jednak jest nieco twardawy w stosunku do trocin. Ponadto są dostępne maty dla gryzoni, z którymi łatwo dbać o czystość w klatce, jednak ich wadą jest brak możliwości kopania w ściółce, co świnki morskie uwielbiają.

Wyposażenie domku dla świnki morskiej.

Żeby uprzyjemnić mieszkanie naszej świnki morskiej warto ulokować w niej potrzebne akcesoria, a przede wszystkim domek dla świnki morskiej. W ten sposób świnka będzie czuła się bezpieczna, jako,że będzie mieć norkę, w której będzie mogła schować się na odpoczynek lub uspokoić się, kiedy po raz pierwszy przyniesiemy ją do domu.

karma dla kotów https://www.krakvet.pl/chy_m_Koty-29960.html