Musisz połączyć dwa elementy i zależy Ci, aby takie mocowanie było bardzo wytrzymałe? Z pewnością pomyślisz w takim przypadku o nitowaniu. Jednak ta technika może przybierać różnorodne formy. Jedną z nich jest nitowanie LockBolt. Przekonaj się, na czym polega oraz czy to dobry wybór w Twojej sytuacji!

Czym jest nitowanie LockBolt?

Jak już zostało wspomniane, samo nitowanie polega na łączeniu dwóch elementów, zwłaszcza takich, które będą w przyszłości narażone na niekorzystne warunki takie jak silne drgania czy duże obciążenia. W tym procesie można jednak użyć specjalnej technologii dzięki wykorzystaniu rozwiązania, jakim są nitownice typu LockBolt. Pozwalają one na zastosowanie nitów zrywalnych. Czym jest ten rodzaj nitów? Otóż nity zrywalne składają się z dwóch elementów – kołka oraz części roboczej. W takiej sytuacji nitownice LockBolt ciągną kołki poprzez wykorzystanie części roboczej, a to prowadzi do powstania bardzo wytrzymałego połączenia. W ostatniej fazie nitowania część robocza jest ucinana na odpowiedniej wysokości. Oczywiście cały proces wykonywany przez nitownice LockBolt zachodzi na zimno, dzięki czemu jest to rozwiązanie bardzo szybkie i proste.

Jakie wyróżniamy rodzaje nitowania LockBolt?

Technologia LockBolt to nie tylko innowacyjne rozwiązanie łączenia elementów, lecz również możliwość wykorzystania siły roboczej z różnych źródeł. Wśród nich wyróżnia się:

  • urządzenia hydrauliczne – tutaj wykorzystuje się sprężoną ciecz roboczą,
  • urządzenia pneumatyczne – korzystające ze sprężonego powietrza,
  • urządzenia hybrydowe – łączące obie powyższe techniki.

Każdy z typów będzie różnił się oferowaną mocą, przez co sprawdzi się w innych warunkach.

Dlaczego warto postawić na nitowanie metodą LockBolt?

Jeśli wiemy już, na czym polega nitowanie metodą LockBolt, warto wiedzieć, dlaczego warto się na nią zdecydować. Jak już wspomniano, technologia ta jest wykorzystywana na zimno, przez co cechuje się dużą wytrzymałością oraz trwałością. Co więcej, nitownice typu LockBolt pozwalają na łączenie części za pomocą materiałów wysokiej jakości. Nity zrywalne bowiem produkowane są z aluminium bądź stali, przez co nie tylko można dostosować je do wymagań otoczenia dzięki ich dużej plastyczności, lecz również będą one trwałe i wytrzymają długie lata bez konieczności wykonywania poprawek. Nitowanie metodą LockBolt jest również bardzo wygodne, gdyż możemy wybrać pożądaną moc nitowania poprzez odpowiednie źródło siły roboczej, którą zapewniają różnorodne typy nitownic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *