Dywan może być drogim dodatkiem do Twojego pokoju. Dobry, piękny, wysokiej jakości dywan może sprawić, że Twój dom będzie wyglądał interesująco, doda mu ciepła i zbliży do siebie różne części pomieszczenia. Jest to jednak również bardzo miłe miejsce do spania dla Twojego zwierzaka. Przyciąga plamy, brud i sierść, czego efektem jest brudny i potencjalnie śmierdzący dywan. Jeśli chcesz mieć zawsze czysty i świeżo wyglądający dywan w swoim domu, musisz go odpowiednio pielęgnować. Samo odkurzanie raz w miesiącu nie jest wystarczające, zwłaszcza jeśli masz maluchy, które lubią się po nich czołgać lub zwierzęta, które śpią i turlają się po nich.

Profesjonalne dogłębne czyszczenie

Nawet jeśli możesz zrobić wiele dla swojego dywanu samemu, ważne jest, aby raz na jakiś czas poddać go profesjonalnemu, dogłębnemu czyszczeniu. Jeśli chodzi o profesjonalne czyszczenie dywanów Destin, Fl ma kilka naprawdę dobrych opcji.

Odkurzanie

Powinieneś odkurzać przynajmniej raz w tygodniu, ale możesz to robić częściej, jeśli masz dzieci i zwierzęta domowe. Brud jest łatwo złapany w dywany i im dłużej tam pozostaje, tym trudniej będzie go usunąć. Jednym ze sposobów na zminimalizowanie ilości brudu, który dostaje się na dywan jest zdjęcie butów przed wejściem do domu. Nałożenie odrobiny sody na dywan i pozostawienie jej na kilka minut przed odkurzaniem może pomóc usunąć zapachy z dywanu i nadać mu ładny, świeży zapach. Kiedy przygotowuje próżnię upewniał się że twój bar and/or filtr jest czysty ponieważ brudna torba i filtr powoduje ssanie twój dywan ciąć w połowie. Wymieniaj i myj swoje filtry regularnie, aby upewnić się, że twój odkurzacz działa prawidłowo.

Zajmuj się plamami tak szybko, jak to możliwe

Plamy są tym trudniejsze do usunięcia, im dłużej pozostają na dywanie. Uważaj, aby go nie rozmazać! Kup wysokiej jakości odplamiacz, który jest kompatybilny z materiałem, z którego wykonany jest dywan. Rozlane płyny powinny być szybko i skutecznie usunięte. Staraj się nie używać kolorowych ściereczek, ponieważ mogą one przenieść kolor na dywan, co znacznie pogorszy sprawę.

Przycinanie, przycinanie, przycinanie

Tak, Twój dywan musi być przycinany od czasu do czasu. W przypadku, gdy widzisz pęknięcie, zamiast ciągnąć go i pogarszać problem, weź nożyczki i wytnij pęknięcie, aby zapobiec uszkodzeniu dywanu.

Trzymaj się z dala od podejrzanych, dyskontowych firm czyszczących dywany

Ponieważ jest to jedna z tych sytuacji typu „dostajesz to, za co płacisz”, nie próbuj uzyskać „najlepszej oferty” od firm zajmujących się czyszczeniem dywanów. Jeśli brzmi to zbyt dobrze, aby mogło być prawdziwe, to prawdopodobnie tak jest. Często na dywanie pozostają resztki mydła, które mogą spowodować długotrwałe szkody.

Trzymaj zwierzęta domowe z dala od dywanu

To zrozumiałe, że Twój kot będzie uwielbiał spać na miękkim, puszystym dywanie, ale jeśli chcesz, aby Twój dywan przetrwał długo, postaraj się trzymać kota z dala od niego. Miłe, wygodne łóżko dla kota powinno rozwiązać ten problem. Lub pudełko, ponieważ wydaje się, że koty nie potrafią trzymać się z dala od pudełek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *