Współczesny rynek oferuje wiele urządzeń do podgrzewania wody, które różnią się między sobą pod wieloma względami. W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszą się termy, urządzenia działające sprawnie, ale też charakteryzujące się dużym bezpieczeństwem użytkowania.

Termy elektryczne do wody – czym są i dlaczego warto w nie zainwestować?

Terma elektryczna to urządzenie zasilane prądem, pozwalające na podgrzanie wody do określonej temperatury. Tego typu aparaturę można podzielić na dwie grupy:

  • termy zbiornikowe (bojlery elektryczne), które dopiero po nabraniu określonej ilości wody do zbiornika zaczynają ją podgrzewać;
  • termy przepływowe to urządzenia podgrzewające wodę na bieżąco.

Termy przepływowe najczęściej montuje się w miejscu poboru wody. Ta podgrzewana jest dopiero po odkręceniu kurka.
Dlaczego inwestycja w termy przepływowe to dobre rozwiązanie? Przede wszystkim ze względu na to, że:

  • jest to rozwiązanie energooszczędne – większość urządzeń posiada klasę energetyczną A (wystarczy sprawdzić ofertę firmy Kociol Cenowy);
  • jest to rozwiązanie wygodne, pozwalające na korzystanie z ciepłej wody niezależnie od pory dnia;
  • termy są bezobsługowe, w ich skuteczność działania bardzo wysoka.

Terma do wody to urządzenie pozwalające na uzyskanie dostępu do ciepłej w wody w dowolnie wybranym momencie. Jest to nie tylko komfortowe rozwiązanie, ale przede wszystkim pozwalające na oszczędności.

Jaką termę do wody wybrać?

Jest kilka istotnych kwestii, na które należy zwrócić uwagę, wybierając termę. Przede wszystkim należy zastanowić się nad tym, czy lepszym rozwiązaniem będzie zbiornik przepływowy, czy może lepiej postawić na model pojemnościowy. To który z nich będzie lepszym wyborem, zależne jest przede wszystkim od indywidualnych potrzeb.
W przypadku domów jednorodzinnych idealnym rozwiązaniem będzie terma do wody pojemnościowa, która magazynuje wodę w zbiorniku, a dzięki dodatkowej izolacji można utrzymać jej wysoką temperaturę nawet przez kilka godzin. W zależności od potrzeb można skorzystać z modeli ciśnieniowych (możliwość podłączenia do wszystkich baterii łazienkowych) lub bezciśnieniowych (możliwość zasilenia tylko jednego kranu).

Modele przepływowe ogrzewają wodę na bieżąco i mogą być podłączane wyłącznie do jednego punktu. Wybierając termę, należ mieć na uwadze także rodzaj zasilania (gazowe lub elektryczne) oraz moc urządzenia – to od tego parametru będzie zależało, jak szybko woda będzie podgrzewana.
Szukając dobrej termy do wody, użytecznej i co najważniejsze ekonomicznej w użytkowaniu warto zapoznać się z ofertą prezentowaną przez sklep hydrauliczny Kociol Cenowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *