Rustykalny nie wychodzi z mody i jest aktualizowany i wymyślany na nowo, aby udekorować pokoje. Nie powinieneś myśleć o tym zbyt wiele, ponieważ istnieje wiele powodów, które zachęcają do przekształcenia swojego salonu w fantastyczną i elegancką przestrzeń z rustykalnym wystrojem. Rustykalny pokój dzienny jest uroczy i wizualnie piękny.

Jeśli myślisz o tym, aby dać metamorfozę tej przestrzeni w swoim domu, zapewniamy Cię, że istnieje wiele pomysłów na udekorowanie rustykalnego salonu.

Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami deco, a będziesz miał rację, czy mieszkasz w kraju, czy w mieście. Opisujemy Wam 9 najlepszych pomysłów na udekorowanie rustykalnego salonu z drewnem jako bohaterem.

Połączenie z naturą

Kamienne ściany, drewniane belki, kominki, dużo drewna i tekstyliów, które sprawiają, że salon jest najbardziej przyjazny. Jest to uczucie otoczone naturą, tonami ziemi, prostotą życia w kraju, ale bez rezygnacji z jakichkolwiek wygód współczesnego życia. Najbardziej urokliwe rustykalne pokoje nie tracą z oczu tego związku z ziemią. Poprzez swoje kolory i materiały, te niuanse są odczuwalne w jego dekoracji.

Dużo drewna

Jest to materiał lub wykończenie par excellence w pomieszczeniach rustykalnych. Drewniane podłogi są doskonałą bazą, na której można dekorować meblami w tym wykończeniu. W bardziej naturalnym i łagodnym lub intensywniejszym tonie drewniane meble są obecne, ale także w bielonych wykończeniach, w najbardziej aktualnych salonach w stylu rustykalnym. Dla tych ostatnich, są również najbardziej aktualne meble, proste linie i bardziej polerowane lub zmiękczone drewno.

Kamień na ściany

Jeśli chcesz stworzyć całkowicie rustykalne środowisko, użycie kamienia jest obowiązkowe, ponieważ wygląda świetnie w tej przestrzeni.

Możesz umieścić kilka płytek z kamienia naturalnego, prawdziwych kamieni lub tapetę, która wygląda tak, chociaż najlepszą opcją jest płytka.

Należy pamiętać, że ten rodzaj ściany zaciemnia przestrzeń dużo, więc jeśli dom jest wnętrze, zbyt ciemne lub salon jest mały, to nie jest wskazane, aby włączyć kamień w dekoracji.

Chociaż jeśli Twoim marzeniem jest rustykalny wystrój wnętrza, tapeta stanie się Twoim największym sprzymierzeńcem, ponieważ nie tworzy tego silnego efektu ciemnego miejsca.

Drewniane drzwi wewnętrzne

Drewniane drzwi wewnętrzne w kolorze dębu bardzo dobrze pasują do rustykalnego i bardziej klasycznego stylu dekoracji.

Sofy w rustykalnych salonach

Jej linia lub styl może być bardziej lub mniej aktualny, w zależności od efektu, jaki chcesz osiągnąć. Jak już powiedzieliśmy, istnieją bardzo tradycyjne rustykalne pokoje i inne bardziej aktualne, które nie tracą istoty tego kraju. Sofa i inne siedzenia są zawsze puszyste i z poczuciem, że są bardzo wygodne. Poduszki są nawet wypełnione jakimś złożonym kocem w widocznym miejscu. Sofom towarzyszą również fotele. Stoliki do kawy mogą być mniej lub bardziej aktualne, z drewna lub metalu, ale towarzyszą sofom i uzupełniają przestrzeń mieszkalną.

Tonacje ziemi

Jeśli chcesz nadać swojemu salonowi urokliwy, wygodny i przytulny rustykalny charakter, wykorzystaj całą paletę odcieni ziemi w różnych intensywnościach. Od złamanych bieli, przez delikatniejsze i jaśniejsze beże na ścianach, aż po średnie kolory ziemi, które podkreślą front. Możesz włączyć najbardziej dekoracyjne szczegóły lub pociągnięcia pędzlem w tym samym zakresie kolorów dla najbardziej monochromatycznych środowisk lub włączyć inne, takie jak ciepłe żółcie i pomarańcze związane ze słońcem i, oczywiście, dwa inne kolory bardzo zgodne z naturalnym środowiskiem: zielony i niebieski.

Drewniane dachy

W najbardziej urokliwych rustykalnych pomieszczeniach, sufity są zazwyczaj wykonane z drewna z odsłoniętymi belkami. Te belki mogą być odzyskane, z urokiem tradycji, lub można ozdobić sufit swojego salonu z dodatkowych belek, które symulują wykończenie drewna, ale z niewielkim ciężarem dodanym do struktury. Jest to drewno, aby warunkować przestrzeń, aby dać mu niepowtarzalny powietrza kraju. Sufity pokryte drewnianymi listwami są również dozwolone. Ponadto, to rozwiązanie jest nie tylko estetyczne zasoby, które zwiększa styl, ale jest to również doskonałe rozwiązanie izolacyjne.

Kominek

To jest myśleć o rustykalnym salonie i zawsze pojawiają się płonący kominek. I jest to element, który pomaga, pod warunkiem, że jest to tradycyjny model. Może to być plac budowy lub włożona kaseta – z najnowszej linii – ale ważne jest to, że komin jest pokryty odkrytym kamieniem lub drewnem. Jeśli salon ma któryś z wymienionych tu kluczy, to ujęcie może być gładkie, w farbie, bez dodatkowego pokrycia. A latem, gdy nie korzystamy z kominka, udekorować go świecami lub koszami z naturalnego włókna z kwiatami w środku. Czarne metalowe kominki pasują również do rustykalnego salonu, jeśli jest on słusznie połączony z innymi kluczami do stylu. Oczywiście, to działa, aby odsłonić kłody, z którymi zasilić kominek.

Drewniane polana, kwiaty i „nowe” akcesoria

Włącz do dekoracji kawałek drewna, który symuluje niedawno ścięty pień. Niewątpliwie jest to niezbędny element w salonach w stylu rustykalnym. Są one łatwe do znalezienia, i są traktowane tak, że można z nich korzystać, a jednak estetycznie, umieścić, że naturalna i szorstka nuta, która pasuje.

Kwiaty w dzikich, nieformalnych i naturalnych aranżacjach, np. świeżo ścięte, również sprawdzą się w rustykalnych salonach. Umieszczone w niedoskonałym kolorowym szkle lub porcelanowym wazonie (nawet wyszczerbionym), a także inne elementy związane z tą dziedziną. Ten klucz pomoże Ci również udekorować rustykalny salon. Każdy obiekt związany z pola, kosze z włókna, kapelusze słomiane, tace z włókna, itp.

Ale bardziej aktualne akcesoria lub uzupełnienia, które umieścić wyrafinowaną notatkę, takie jak uderzające, prawie rzeźbiarskie lampy, lub dyskretne złote szczegóły, jak w tym uroczym salonie, nie są zabronione.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *