Dzięki baterii trójdrożnej nie korzystamy z wody filtrowanej gdy jej nie potrzebujemy przez co nie nadużywamy zamontowanego filtra i tym samym wydłużamy jego żywotność.

Bateria trójdrożna pozwala na posiadanie filtra podszafkowego, a na dodatek używanie jednego kranu – zarówno do wody filtrowanej, jak i wodociągowej. Jakie jeszcze zalety mają baterie trójdrożne?

Filtrowanie wody staje się coraz powszechniejsze. W związku z tym dostępne są nowe rozwiązania, dzięki którym proces ten staje się jeszcze prostszy i wygodniejszy.

Baterie trójdrożne – co to takiego?

Wśród urządzeń do filtrowania wody niezwykle dużą popularnością cieszą się dzbanki z filtrem. Mają jednak pewne ograniczenia jeśli chodzi o pojemność, wymagają czasu na przefiltrowanie wody i zajmują miejsce na blacie. Coraz częściej stosowanym rozwiązaniem są baterie trójdrożne.

Dzięki nim nie trzeba montować dodatkowej baterii i wylewki na wodę filtrowaną. Z jednego kranu mamy dostęp zarówno do czystej wody, jak i tej bezpośrednio z sieci wodociągowej. Warto jednak pamiętać, że strumienie wody nie mieszają się ze sobą. Są wyposażone w trzy niezależne przewody – na wodę ciepłą, zimną i filtrowaną, przy czym tę ostatnią włącza się oddzielnym kurkiem.

Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli baterii trójdrożnych, a ich kolejną zaletą jest to, że przy ich montażu nie trzeba ingerować w znacznym stopniu w instalację. Do wyboru są m.in. baterie ze stali nierdzewnej. Podczas gdy chromowane mają wysoki połysk, te ze stali szczotkowanej są matowe. Baterie trójdrożne z chromu znajdziesz na stronie z dużym wyborem baterii trójdrożnych.

Woda filtrowana – dlaczego warto z niej korzystać?

Woda filtrowana świetnie sprawdza się nie tylko do picia i przygotowywania potraw. Warto myć pod nią owoce i warzywa, a także zmywać naczynia. W przypadku baterii kuchennych funkcjonalne są zwłaszcza baterie z odpowiednio wysoką lub wyciąganą wylewką.

Filtrowanie wody pozwala nie tylko usunąć zapach i smak chloru, ale także usunąć z wody cząsteczki pochodzące z przestarzałych instalacji, a także metale ciężkie czy pestycydy – co jest szczególnie istotne w przypadku domów jednorodzinnych z własnym ujęciem.

Baterie trójdrożne można instalować także w łazienkach. Woda filtrowana świetnie sprawdza się np. przy myciu twarzy i w przypadku gdy zależy nam na dbaniu o cerę. Baterie trójdrożne do montażu podtynkowego doprowadzają wodę m.in. do wylewki wannowej, deszczownicy i zestawu prysznicowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *