W każdej szafie serwerowej odpowiednie ułożenie kabli jest bardzo ważne. Ma wpływ nie tylko na funkcjonalność, lecz także na bezpieczeństwo. W efekcie każdy użytkownik zaoszczędzi pieniądze i czas, ciesząc się profesjonalnym wyglądem swojej szafy. Sprawdźmy, jak układać kable w szafie serwerowej RACK i co jest najważniejsze w tym wypadku. Czym jest szafa serwerowa tego typu? O czym warto pamiętać?

Szafy serwerowe RACK

Trzeba wiedzieć, że szafy serwerowe RACK (https://cabinex.pl/24-szafy-antywlamaniowe)to meble o specjalnym przeznaczeniu. Pozwalają przechowywać krytyczne elementy infrastruktury sieciowej, takie jak przełączniki, serwery i routery. Użytkowane są szafy wiszące i stojące, co jest zależne od ilości miejsca w pomieszczeniu. Już na etapie projektowania serwerowni trzeba zadbać o zarządzanie kablami. Dlaczego jest to tak ważne? Nieodpowiednio poprowadzone kable mogą generować wiele problemów dla sprzętu i pracowników. To sprawia, że musimy dokładnie przemyśleć organizację przewodów w szafie serwerowej. Poplątane kable utrudniają przepływ powietrza i negatywnie wpływają na cały sprzęt.

Przewody w szafie serwerowej

Szafy RACK hermetycznesą niezbędne w wielu miejscach. Jak odpowiednio zorganizować przewody? Pamiętajmy o tym, że poprowadzenie kabli zależy od wielkości szafy. Bardzo ważne jest to, aby określić optymalną długość przewodów, zgodnie z wymiarami mebla. Znaczenie ma także margines błędu, gdyż kable nie mogą odstawać i nie mogą być za bardzo naprężone. Standardowe szafy serwerowe dają możliwość zamontowania prowadnic, dzięki czemu sprawnie poprowadzimy kable i zapobiegniemy uszkodzeniu przewodów podczas użytkowania szafy. Poziome oraz pionowe prowadnice zamontować można do ścianek bocznych mebla z pomocą wkrętów. Kolejnym krokiem jest umieszczenie w nich kabli.

Co jeszcze jest istotne? Właściwa organizacja kabli wiąże się także z zastosowaniem etykiet samolaminujących. Pozwalają one oznaczyć kategorię i przekrój naszych kabli. Etykietowanie sprawia, że bardzo szybko określimy to, do czego prowadzi przewód. Poszukując ciekawych propozycji, warto skorzystać z pomocy specjalistów. Serwerowe szafy są dobrym wyborem w celu organizacji okablowania i ochrony sprzęty IT. Oferta producentów jest szeroka, dlatego każdy dobierze coś dla siebie. Możemy liczyć na wersje wiszące i stojące, które z łatwością wyposażymy w dodatkowe półki.

Jak widać, ułożenie kabli w szafie serwerowej RACK nie musi być trudnym zadaniem. W tej sytuacji nieocenione są prowadnice i etykiety, które zapewniają funkcjonalność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *