Lastryko to prawdziwy hit wnętrzarski ostatnich miesięcy! Niegdyś zapomniane, dziś powraca do łask, i to z wielkim przytupem. Dużą popularnością cieszą się przede wszystkim dodatki lastryko, lecz również ściany czy podłogi wykonane właśnie z takiego materiału. Pozostaje pytanie, jak dopasować do lastryko osłony okienne?

Lastryko na podłodze czy na ścianie?

Kafelki lastryko czy ściany wyłożone lastryko możemy coraz częściej spotkać we wnętrzach mieszkań bądź nawet biur. Materiał ten cechuje się bardzo dobrą odpornością na zabrudzenia czy na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych- nie szkodzi mu nawet mocne promieniowanie słoneczne. Bez względu na to, czy zdecydujemy się na lastryko na ścianie, czy na podłodze, musimy pamiętać, że jest ono stosunkowo bogato zdobione, zatem, aby uniknąć przesytu, warto zdecydować się na nieco bardziej stonowane dodatki. Mowa tutaj między innymi o osłonach okiennych w delikatnych kolorach, które z jednej strony idealnie dopełnią stylizacji wnętrza, z drugiej strony nie będą się zbytnio rzucały w oczy.

Jakie osłony okienne dobrać do lastryko?

Lastryko jest stosunkowo kłopotliwym materiałem, jeśli chodzi o dobór dodatków wnętrzarskich, w tym również osłon okiennych. Warto zdecydować się na przykład na żaluzje bambusowe, które są lekkie, a jednocześnie prezentują się niezwykle efektownie. Dobrym wyborem będzie też żaluzja plisowana (https://anwis.pl/pl/rolety-zaluzje-plisowane), jednak w tym przypadku należy uważać na dobór odpowiedniej jej barwy. Idealnie sprawdzą się modele w stonowanych kolorach, na przykład:

  • beżowe,
  • jasnoszare,
  • błękitne,
  • jasnoróżowe.

Osoby, które preferują tradycyjne rozwiązania, mogą wybrać do swoich wnętrz rolety materiałowe- w tym przypadku należy przestrzegać podobnej zasady, jak w kontekście żaluzji plisowanej. Dotyczy ona doboru odpowiedniego koloru osłony. Zrezygnujmy z mocnych, rzucających się w oczy barw, na rzecz tych łagodniejszych.

Zasłony, a lastryko- czy to dobre połączenie?

Zasłony służą głównie przyciemnieniu wnętrz, poprzez ograniczenie dostępu światła słonecznego. Pełnią także rolę ozdobną, jednak czy sprawdzą się w połączeniu z lastryko? Jeśli decydujemy się na rolety czy żaluzje, możemy z powodzeniem zrezygnować z zasłon. Ponadto, w przypadku, gdy wybieramy bogato zdobione lastryko, lepszym rozwiązaniem będą rolety okienne bądź właśnie żaluzje. Zasłony, jako dodatkowy element dekoracyjny, mogłyby stworzyć wrażenie przesytu, którego lepiej unikać, zwłaszcza w mniejszych pomieszczeniach. Kłopotliwy może być też dobór odpowiedniej grubości i koloru zasłon okiennych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *