Kwestie dotyczące bezpieczeństwa domu są zawsze ważne, biorąc pod uwagę, że włamania i wandalizm występują często w wielu dzielnicach z powodu nieodpowiednich środków bezpieczeństwa i zaniedbań ze strony właścicieli nieruchomości. Aby zapobiec niepożądanemu wejściu do domu, musisz poznać różne sposoby jego ochrony.

Zapewniając widoczność, kontrolując dostęp i po prostu utrzymując swoją własność, będziesz nie tylko chronić swój dom i rzeczy, ale także siebie i swoją rodzinę. Oto 4 proste środki, które możesz podjąć, aby poprawić bezpieczeństwo w swoim domu.

Zawsze zamykaj wszystkie drzwi i okna na klucz

Bezpieczeństwo domu zaczyna się od bardzo prostych środków, takich jak wyrabianie nawyku upewniania się, że wszystkie drzwi i okna są prawidłowo zamknięte. Statystyki dotyczące włamań pokazują, że wielu włamywaczy po prostu szuka łatwych celów. Większość włamań ma miejsce w ciągu dnia, kiedy wszyscy są poza domem, a ich realizacja trwa zazwyczaj od 8 do 10 minut.

Około jedna trzecia włamywaczy wchodzi przez drzwi wejściowe, podczas gdy jedna czwarta z nich wchodzi przez okno na parterze. A zatem, oto najważniejsze wnioski. Złodzieje zawsze szukają łatwo dostępnego mienia. Upewnij się, że zamykasz wszystkie drzwi i okna w swoim domu, gdy nie są używane, a nawet gdy jesteś w domu.

Upewnij się, że Twoje zamki są zaktualizowane

Prawdopodobnie minęło już sporo czasu od ostatniej aktualizacji zamków w Twoim domu. Jeśli tak jest, zacznij od przeprowadzenia inwentaryzacji. Sprawdź, czy jakieś zamki nie są uszkodzone. Dowiedz się, czy są jakieś dodatkowe klucze, które krążą wśród obcych ludzi. Sprawdź, czy któryś z zewnętrznych zamków można łatwo podnieść lub otworzyć.

Jeśli okaże się, że wszystkie te problemy występują w zamkach w Twoim domu, to z pewnością jest to dobry moment, aby je wymienić i zainstalować bardziej odporne na manipulacje. Zacznij od upewnienia się, że wszystkie drzwi zewnętrzne mają mocne zamki.

Upewnij się, że Twój dom ma alarm

Właściciele domów z zamkami antywłamaniowymi nie są zbyt często spotykani, ale jeśli alarm jest obecny, najprawdopodobniej coś kombinujesz. Fakt, że drzwi zamykają się z solidnym i subtelnym „kliknięciem”, a nie ze skrzypieniem lub głośnym hukiem, który może obudzić śpiącą rodzinę, jest niezwykle ważny.

Zamki elektroniczne (takie jak te, które można znaleźć w większości współczesnych domów) zawsze wymagają sprawdzenia, a w przypadku wykrycia złego kodu, konieczna może być zmiana ich ustawienia. Bądź szczególnie ostrożny z zamkami elektronicznymi, które są podłączone do smartfona lub tabletu.

Bądź czujny

W dzisiejszym połączonym świecie, utrzymanie bezpieczeństwa domu lub firmy wymaga ciągłej czujności. Być może nigdy nie będziesz musiał użyć SOS – jeśli utrzymasz podwyższoną świadomość dotyczącą swojego domu lub firmy, możesz mieć pewność, że jest on strzeżony.

Wiedz, kim są Twoi goście

Ustal limity liczby osób, które mogą przebywać w Twoim domu i kiedy. Jednym z największych zmartwień wśród najemców jest znalezienie miejsca, do którego nikt inny nie będzie mógł wejść. W tym celu rozważ całkowitą liczbę lokatorów i dopuszczalne godziny. Właściciel może ustalić maksymalną ilość czasu, jaką goście mogą spędzić w wynajmowanym mieszkaniu i może wymagać od nich pozostania przez określoną ilość godzin, mówi Fox.

Upewnij się, że krajobraz jest odpowiednio oświetlony

Włamywacze, wandale i inni źli ludzie naprawdę nie lubią być w centrum uwagi. Możesz trzymać przestępców na dystans dzięki odpowiedniemu oświetleniu zewnętrznemu na swojej posesji. Umieść światła wokół tylnego i przedniego podwórka, w pobliżu garażu, wzdłuż ścieżek, a także na innych zewnętrznych strukturach. To nie tylko sprawi, że intruzi będą ostrożni, ale także zminimalizuje ryzyko potknięcia się o schody lub inne przedmioty na terenie posesji.

Możesz również zapewnić, że Twoje zewnętrzne oświetlenie bezpieczeństwa jest jeszcze bardziej skuteczne poprzez:

  • Używanie świateł aktywowanych ruchem,
  • Włączanie świateł zewnętrznych za pomocą regulatora czasowego,
  • Oszczędzanie energii za pomocą świateł zasilanych energią słoneczną.

Kontrola dostępu pojazdów

Innym prostym sposobem na zwiększenie bezpieczeństwa Twojego domu jest kontrola dostępu pojazdów do domu od strony ulicy. Pachołki są skutecznymi urządzeniami zabezpieczającymi, które mogą pomóc w kontrolowaniu ruchu pojazdów do Twojego domu. Często zdarza się, że włamywacze, wandale i inni przestępcy wyważają drzwi na posesjach mieszkalnych, aby dostać się do środka. Pachołki to metalowe słupki zaprojektowane w celu zapobiegania zderzeniom wokół wyznaczonych obszarów. Są one powszechnie instalowane na zewnątrz lotnisk, centrów handlowych, banków i innych popularnych budynków publicznych i prywatnych.

Pachołki są zwykle wykonane ze stali i zapewniają siłę fizyczną potrzebną do zapobiegania niepożądanemu ruchowi pojazdów i utrzymania bezpieczeństwa w miejscu. Są one dostępne w modelach zdejmowanych, stałych i składanych, ale wszystkie mogą zapewnić ochronę przed niskimi, jak i szybkimi zderzeniami. Twój dom może skorzystać z zabezpieczenia, jakie oferują pachołki, ale ludzie zazwyczaj instalują pachołki z trzech głównych powodów:

  1. Kontrola dostępu do terenu: w niektórych przypadkach możesz chcieć ograniczyć wjazd lub dostęp do swojej posesji. Są też inne sytuacje, w których można zezwolić na przejazd niektórych pojazdów, choćby na krótki okres czasu. Pachołki doskonale sprawdzają się w obu sytuacjach. Pachołki zdejmowane i składane umożliwiają kierowcy dostęp w razie potrzeby, natomiast pachołki stałe są przeznaczone do stałego blokowania ruchu.
  2. Bezpieczeństwo: jest to prawdopodobnie najważniejszy cel instalacji pachołków. Kierowcy często rozpraszają się podczas jazdy autostradą lub na parkingu. Mogą również stracić kontrolę nad pojazdem podczas jazdy wzdłuż ulicy do domu i rozbić się na Twojej posesji. Inni kierowcy, znani jako kierowcy taranujący, mogą celowo wjechać na posesję, aby ukraść cenne przedmioty. Niezależnie od przypadku, pachołki oferują ciężką ochronę niezbędną do zapobiegania pojazdom przed rozbiciem się o nieruchomość i spowodowaniem rozległych szkód.
  3. Walory estetyczne: coraz więcej osób używa pachołków do podniesienia walorów estetycznych swoich posesji. Pachołki, które mają służyć wartości estetycznej, są częstym wyborem wśród właścicieli nieruchomości i firm, którzy szukają sposobu na ochronę swoich obiektów przy jednoczesnym zachowaniu eleganckiego, atrakcyjnego wyglądu.

Zabezpieczanie domu nie musi być kłopotliwe. Możesz wykorzystać te proste wskazówki jako początek. Nie musisz próbować i robić wszystkiego naraz. Spróbuj określić, które strategie są najważniejsze ze względu na Twoje potrzeby w zakresie bezpieczeństwa i zaplanuj stopniowe wdrażanie reszty. Upewnij się, że jesteś świadomy wszystkich potencjalnych zagrożeń i podejmij działania odpowiednio wcześnie, aby zapewnić bezpieczeństwo swojemu domowi i bliskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *