Kiedy jesteś w sklepie, możesz myśleć, że potrzebujesz czegoś do swojej kuchni, ale również zapomnieć o zakupie ważnych rzeczy i urządzeń. Nieważne, czy jesteś początkującym czy profesjonalnym kucharzem, musisz mieć w pełni funkcjonującą kuchnię. Nawet do przygotowania zupy czy ugotowania jajek potrzebujesz odpowiednich naczyń.

A może przeprowadzasz się do nowego mieszkania i musisz urządzić swoją kuchnię. Czasami kupujemy i gromadzimy mnóstwo gadżetów, których nie będziemy używać nigdy w życiu.

To jest przewodnik, który pomoże Ci wybrać przedmioty i urządzenia, które rzeczywiście potrzebujesz, więc nie wydasz pieniędzy na coś, o czym zapomnisz za kilka tygodni.

Wolnowar

Wolnowar jest również znany jako crock-pot. Wygląda jak garnek i służy do gotowania na niższych temperaturach, przez kilka godzin. Można przygotować wiele potraw przy użyciu wolnowaru, w tym gulasze, zupy, mięso, ale także do pieczenia chleba i biszkoptów. Możesz umieścić składniki zgodnie z przepisem i ustawić timer oraz temperaturę koksowania. Postępuj zgodnie z instrukcją, którą otrzymasz w pudełku po zakupie kuchenki.

Kuchenka mikrofalowa

Bądźmy realistami, nie możemy żyć bez kuchenki mikrofalowej. Można go używać do gotowania niektórych podstawowych przepisów, lub do ogrzania resztek jedzenia, bez konieczności czekania zbyt długo. Może być używana do podgrzewania napojów oraz do przygotowywania herbaty i kawy.

Toster

Nie możemy sobie wyobrazić kuchni bez tostera. Jest to kompaktowe urządzenie elektryczne, które służy do zamieniania kromek chleba w tosty. Najpopularniejsze są tostery typu pop-up, ale można również szukać tosterów piekarnikowych lub tosterów grillowych, w zależności od osobistych potrzeb.

Grill

Grille węglowe oferują najlepszy smak, ale jeśli jest to niemożliwe, można użyć elektrycznego grilla, dzięki czemu można gotować doskonałe mięso.

Frytownica

Jeśli jesz dużo smażonych potraw, w tym frytki i panierowane żywności, trzeba frytownicy. Musisz użyć dużo oleju w wysokiej temperaturze, więc jedzenie może być dobrze zrobione i chrupiące w tym samym czasie. Jeśli jednak prowadzisz zdrowy tryb życia, frytkownica nie jest dla Ciebie, zwłaszcza jeśli unikasz tłustych potraw.

Frytownica powietrzna

Jest to zdrowsza opcja niż frytownica. Wykorzystuje ona przepływ powietrza do smażenia potraw bez użycia oleju. Gorące powietrze krąży pomiędzy potrawami, czyniąc je chrupiącymi i w pełni ugotowanymi. Możesz gotować frytki, paluszki mozzarella, a nawet ryby i kurczaka, postępując zgodnie z instrukcją. Niektórzy twierdzą, że jedzenie przygotowane we frytownicy ma nawet lepszy smak niż to gotowane z dużą ilością oleju.

Wirówka do sałatek

Jest to mechaniczny gadżet, który zawiera mechanizm wirowania, który pomaga usunąć wodę z sałatki. Jak wszyscy wiemy, trzeba umyć zieleni, zanim zrobisz z nich sałatkę, ale nadmiar wody może zniszczyć smak.

Blender

Jest to urządzenie obrotowe, które jest używane do mieszania różnych składników w jedną zwartą mieszaninę. Ma obracające się ostrze, które może pomóc Ci osiągnąć gładką teksturę smoothie i zupy krem. Musisz umieścić więcej płynnych składników lub wody, aby mógł pracować prawidłowo.

Robot kuchenny

To działa podobnie do blendera, nawet niektóre marki mają połączone urządzenia z blenderem i robotem kuchennym. Ten gadżet pomoże Ci posiekać, pokroić w kostkę i pokroić składniki szybciej niż za pomocą noża. Możesz wybierać pomiędzy elektrycznymi robotami kuchennymi i ręcznymi, w zależności od konkretnych potrzeb.

Kuchenka i piekarnik

Nie możesz ugotować dobrego dania, jeśli nie masz kuchenki i piekarnika. Jest to urządzenie, którego potrzebuje każda kuchnia, bez względu na wszystko. Każdy inny gadżet jest bezużyteczny, jeśli nie masz kuchenki do gotowania potraw.

Lodówka

Lodówka jest potrzebna, abyś mógł przechowywać w niej świeże składniki, ale także po to, aby resztki jedzenia były długo przechowywane, zanim się zepsują. Nie możemy sobie wyobrazić kuchni bez lodówki i zamrażarki. Nowoczesne lodówki łączą te dwie funkcje w jednym urządzeniu, które pasuje do każdej kuchni.

Kuchenka do gotowania ryżu

Dzięki dobremu urządzeniu do gotowania ryżu, zawsze będziesz mieć miskę wspaniałego ryżu, bez ryzyka, że stanie się on mięsisty i niesmaczny. Można również użyć go do gotowania quinoa, gryki, amarantusa i innych zdrowych ziaren.

Dobry mikser

Mikser jest ważny sprzęt kuchenny, który pomoże Ci zrobić ciasto i inne mieszaniny, które mogą być przetwarzane w procesorze żywności lub blenderze. Mieszają, ubijają i biją, i są niezbędnym elementem, gdy chcesz upiec ciasto lub zrobić ciasto na bochenek domowego chleba.

Ekspres do kawy

Po zjedzeniu smacznego obiadu, filiżanka kawy pomoże Ci cieszyć się popołudniem z rodziną. Ponadto, robi szybką kawę w godzinach porannych, aby cię obudzić i rozpocząć dzień z uśmiechem.

Zmywarka do naczyń

To urządzenie nie pomoże Ci ugotować coś, ale będzie myć naczynia używane podczas procesu. Wiele z gadżetów wymienionych powyżej ma części, które mogą być myte w zmywarce. To ułatwia prace kuchenne dużo, i to działa, podczas gdy ty odpoczywasz.

Wszystkie te urządzenia i gadżety ułatwią Ci gotowanie i pomogą Ci jeść domowe jedzenie. Jeśli chcesz zachować zdrowie i zaoszczędzić pieniądze, gotować jedzenie w domu i uniknąć jedzenia śmieci. Te urządzenia będą cię kosztować więcej pieniędzy, dopóki nie kupisz ich i nie ustawisz swojej nowej kuchni, ale w dłuższej perspektywie są dobrą inwestycją dla twojego zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *