Wiele osób ma błędne przekonanie, że zima nie jest odpowiednim czasem na przycinanie drzew. Ponieważ zimą drzewa przechodzą w stan spoczynku, w rzeczywistości czas ten jest korzystny dla przycinania i przycinania drzew w Sacramento. Podczas gdy przycinanie drzew można wykonywać przez cały sezon, zima staje się najlepszym czasem na kształtowanie drzew i przycinanie ich w celu zdrowego wzrostu.

Oto dlaczego warto zlecić profesjonalistom przycinanie drzew zimą:

Mniej stresu

Jeśli przycinasz drzewa w sezonie, w którym drzewa aktywnie rosną, może to stresować je i powodować dodatkowy wzrost. Potrzebują światła słonecznego i wykorzystują je do przekształcenia go w użyteczną energię poprzez fotosyntezę.

Ale zimą drzewa nie rosną aktywnie; wszystkie te czynności nie występują w Twoim projekcie krajobrazu w Sacramento. Dlatego jest to idealny czas na przycinanie lub przycinanie. Spoczynek w drzewach podnosi nowy wzrost drzew na nadchodzącą ciepłą pogodę. W stanie uśpienia drzewa zachowują dodatkową energię, dzięki czemu mają zdolność szybkiego leczenia.

Zimna pora chroni drzewa przed chorobami i innymi infekcjami

Zimą nie tylko drzewa, ale także wiele owadów i szkodników pozostaje w uśpieniu. Istnieje bardzo mniejsze prawdopodobieństwo zarażenia drzew przez owady, grzyby, szkodniki i inne bakterie. Jeśli drzewo zacznie się ciąć, nie tylko szybko się zagoi, ale również nie zostanie zaatakowane przez szkodniki. Skaleczenia i rany to punkty wejścia dla szkodników i drobnoustrojów, które mogą dostać się do drzewa, a później stać się chorobą.

Przycinanie wykonane zimą daje lepsze efekty

Zimą wszystkie dodatkowe liście opadają i spadają na ziemię. To znacznie ułatwia przycinanie i przycinanie, ponieważ specjalista od pielęgnacji drzew będzie teraz mógł łatwo zobaczyć, gdzie przycinanie będzie korzystne i wymagane. Profesjonalista z łatwością zidentyfikuje obszary, które są problematyczne lub chore. Z tego powodu praktyka przycinania okaże się skuteczniejsza niż w innych porach roku.

Przygotuj swoje drzewo na wiosnę

Przycinanie i strzyżenie zimą sprawia, że ​​drzewa wyglądają najlepiej w okresie wiosennym. Jak wspomniano wcześniej, cięcie drzew szybko się regeneruje zimą, a nowy wzrost powróci wiosną, dzięki czemu Twoje drzewa będą wyglądać atrakcyjnie ze zdrowym wzrostem.

Przycinanie tuż przed wiosną zachęca do najbardziej obfitego wzrostu. Aby uzyskać bardziej energiczny i obfity wzrost, skontaktuj się z profesjonalistami zajmującymi się pielęgnacją drzew w Sacramento w okresie zimowym.

Przycinanie na zimę jest bardziej wydajne

Zimą ziemia często zamarza. Gdy ziemia jest zamarznięta, specjaliści od przycinania drzew mogą zabrać ze sobą ciężki sprzęt. Ciężkie narzędzia i sprzęt mogą uszkodzić grunt, jeśli nie jest zamarznięty. Prowadzi to do szybkich prac, obniżonych kosztów, bardziej efektywnych wyników.

Przycinanie drzew zimą zmniejsza szkody spowodowane zimą
Drzewa, gdy są chore, umierające lub martwe, mogą zostać bardziej uszkodzone przez śnieg i lód. Przycinanie drzew w stanie uśpienia jest bezpieczne, ponieważ zachowują one więcej energii, aby szybko się zregenerować. Nawet słabsze drzewa można zrewitalizować dzięki przycinaniu wykonywanemu zimą.

Wniosek

Choć przycinanie drzew zimą daje świetne rezultaty, nie wszystkie drzewa powinny być przycinane zimą. Przycinanie i przycinanie kwitnących drzew bzu może wyrządzić szkody, jeśli odbywa się to w sezonie zimowym. Pąki kwiatowe mogą ulec uszkodzeniu podczas przycinania, co powoduje utratę kwitnienia. Właściwy czas na przycinanie tych drzew przez profesjonalistów zajmujących się przycinaniem i usuwaniem drzew w Sacramento jest wtedy, gdy nie ma kwitnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *