Prawdziwa umiejętność doboru mebli ogrodowych wykracza poza proste leżaki, luźne pufy i wyblakły stół. Wszystko to jest bardzo dobre, jeśli nie planujesz korzystać z dobrodziejstw swojego ogrodu. Jeśli jednak szukasz rozrywki – i nie oszukujmy się, w lecie Twój ogród staje się dodatkowym pomieszczeniem, w którym możesz odpocząć, zjeść posiłek lub gościć przyjaciół i rodzinę – będziesz musiał postarać się trochę bardziej. Tak jak Twój dom ma swój własny charakter, tak samo powinien posiadać go Twój ogród. Niezależnie od tego, czy jest to balkon miejski, taras otoczony murem, czy rozległy ogród, ważne jest, aby wybrać elementy pasujące do dostępnej przestrzeni. Nawet najmniejsza oaza na świeżym powietrzu zasługuje na stylowe umeblowanie.

Jakie meble ogrodowe zmieszczą się na balkonie?

Życie w centrum miasta ma swoje korzyści ale często oznacza kompromis w kwestii przestrzeni na świeżym powietrzu. Jeśli masz szczęście mieszkać w mieszkaniu z balkonem lub tarasem, ważne jest, aby jak najlepiej je wykorzystać. Meble ogrodowe sztaplowane lub składane to sprytne rozwiązanie dla Twoich przestrzennych niedoskonałości. Metalowy stół i zestaw krzeseł dla dwojga zmieszczą się nawet na najmniejszych balkonach, a zestaw do jadalni na zewnątrz – gdzie krzesła można zagnieździć pod stołem.

Jeśli nie ma miejsca na stół jadalny i krzesła, niezbędny jest wygodny fotel (lub dwa) w połączeniu z bocznym stolikiem. Przy mniejszych balkonach czy tarasach dachowych to akcesoria przenoszą je na wyższy poziom.

Jak umeblować mały ogród na tarasie?

Wiktoriańskie domy w zabudowie szeregowej są pełne charakteru, ale niestety nie można tego powiedzieć o ich ogrodach, w których często znajduje się posępna, zaniedbana, wąska boczna alejka biegnąca wzdłuż domu i skromne podwórko – często brukowane, pozbawione zieleni i pomijane przez sąsiednie budynki. Wszystko to daje jednak duży potencjał. Domy szeregowe mają ogrody, które po prostu domagają się odpowiednich mebli i akcesoriów, aby je przekształcić w piękną oazę. Wszystko czego potrzebujesz to trochę wyobraźni. Postaw na nowoczesne meble ogrodowe z salonu meb24.pl i zaprojektuj swój ogród tak jak tylko to sobie wymarzysz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *