Szafa to podstawowy mebel, bez którego ciężko sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie oraz przechowywanie ubrań. Producenci oferują różne typy szaf, wśród których można wybrać odpowiednią dla siebie. Jedną z nich jest szafa przesuwana. Warto zwrócić na nią uwagę, ponieważ ma wiele zalet.

Oszczędność miejsca

Szafy przesuwne są szczególnie polecane do niewielkich pomieszczeń. Najczęściej umieszane są we wnękach, co pozwala optymalnie wykorzystać przestrzeń w pokoju, choć dostępne są także w formie mebla wolnostojącego. Często mają one niewielkie rozmiary, są za to wysokie, dzięki czemu zapewniają więcej miejsca do zagospodarowania.

Wygodne otwieranie

Przesuwne drzwi szaf są bardzo wygodne w użytkowaniu za sprawą prowadnic i kółek po nich jeżdżących. Jednym ruchem ręki można otworzyć lub zamknąć mebel, co świetnie sprawdza się specjalnie wtedy, kiedy osoba chce w pośpiechu skorzystać z szafy. Co więcej, jej otwarcie nie wymaga dodatkowej przestrzeni do otwierania skrzydła, przez co idealnie nadaje się do przedpokoi i wąskich korytarzy.

Optyczne powiększenie wnętrza

Drzwi szaf przesuwanych w większości przypadków zawierają lustro, które bardzo przydaje się do sprawdzania stylizacji. Jednocześnie optycznie powiększa ono pomieszczenie, a przy okazji go rozjaśnia. To kolejny powód, aby wybierać mebel dla niewielkich pomieszczeń. Może on także stać się częścią większego pokoju, który z założenia ma być przestronny.

Nowoczesny wygląd

Szafy przesuwne cechują się lekkim i nowoczesnym wyglądem. Rewelacyjnie sprawdzają się we wnętrzach o minimalistycznym i skandynawskim charakterze. Są dostępne w wersji jedno-, jak i wielkokolorowej, dzięki czemu bez problemu dobrać można je do charakteru aranżacji. Są proste w formie, nie sprawiają wrażenia masywnych czy nudnych.

Pojemność

Szafy przesuwne różnią się wymiarami i pojemnością. Każdy z mebli cechuje się jednak dużą ilością półek i szuflad, co pozwala maksymalnie zagospodarować przestrzeń. Łatwo jest o posegregowanie ubrań i tekstyliów, co przekłada się na porządek w szafie. Korzystanie z niej jest więc bardzo komfortowe.

Szafa przesuwana to pod wieloma względami bardzo dobry wybór, zwłaszcza jeśli chodzi o niewielkie przestrzenie. Osoby, które rozważają jej zakup, mogą zapoznać się z dodatkowymi informacjami na temat tego mebla: https://www.sunovo.pl/szafy-przesuwne-sposob-na-naprawde-ciasne-wnetrze/. Wiele osób chwali sobie system drzwi przesuwanych i nie wyobraża sobie szafy otwieranej w tradycyjny sposób. To naprawdę wygodne rozwiązanie.

2 thoughts on “Szafy przesuwane. Jakie są ich największe zalety?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *